Ekonomi / Son Dakika

Büyük ikramiye biletleri satışa çıkıyor

Milli Piyango büyük ikramiyesi için biletler yarın satışa çıkıyor. 60 milyon TL'lik tam bilet 60, yarım bilet 30, çeyrek bilet ise 15 liradan satılacak.
Milli Piyango’nun yılbaşı özel çekiliş biletlerinin yarın satışa çıkacağını ifade eden Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Disiplin Kurulu Üyesi ve Antalya Şans Oyunları ve Milli Piyango Bayileri Esnaf Odası Başkanı Yalçın Sayar, “Tam bilet 60, yarım bilet 30, çeyrek bilet ise 15 liradan satılacak” dedi.

Milli Piyango’nun yılbaşı özel çekiliş biletleri yarın satışa sunulacak. “Talih kuşu”, yılbaşı özel çekilişinde büyük ikramiyenin tam bilete çıkması durumunda, 60 milyon lira ile tarihinin en büyük ikramiyesini vermiş olacak.

Milli Piyango’nun yılbaşı özel çekiliş ile ilgili Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'nde basın toplantısı düzenleyen AESOB Disiplin Kurulu Üyesi ve Antalya Şans Oyunları ve Milli Piyango Bayileri Esnaf Odası Başkanı Yalçın Sayar, piyasaya çıkan biletlerle ilgili bilgiler verdi.

BÜYÜK İKRAMİYE 60 MİLYON TL

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Disiplin Kurulu Üyesi ve Antalya Şans Oyunları ve Milli Piyango Bayileri Esnaf Odası Başkanı Yalçın Sayar, “Milli Piyango’nun yılbaşı özel çekiliş biletleri yarın satışa sunuluyor. ‘Talih kuşu', yılbaşı özel çekilişinde büyük ikramiyenin tam bilete çıkması durumunda, 60 milyon lira ile tarihinin en büyük ikramiyesini vermiş olacak. Yılbaşı özel çekilişinin ikinci büyük ikramiyesi, bu yıl 10 milyon lira olacak. Talih kuşu, yılbaşı gecesi ayrıca 1 adet 5 milyon lira, 1 adet 2 milyon lira, 1 adet de 1 milyon lira ve 1 adet de 500 bin liralık ikramiye verecek. Böylece ikramiyelerin tam, yarım ya da çeyrek bilete çıkma durumuna göre en az 5 kişi yeni yıla milyoner olarak girebilecek” diye konuştu.

TOPLAM TUTAR, 348 MİLYON 180 BİN TL

Yılbaşı özel çekilişinde biletlerle ilgili ayrıntıları aktaran Başkan Sayar, “Yılbaşı özel çekilişinde 20 adet 100 bin lira, 30 adet 50 bin lira, 50 adet 10 bin lira, 100 adet 5 bin lira, 200 adet 3 bin lira, 300 adet 2 bin lira ve 500 adet de bin lira verecek. Çekilişte bin adet 500 lira, 8 bin adet 400 lira, 40 bin adet 300 lira, 200 bin adet 200 lira, 700 bin adet 120 lira da dağıtılacak. Umudunu piyangoya bağlayanların 2 milyonu, yılbaşı gecesi amorti ile yetinecek. 60 milyon liralık büyük ikramiyeyi kıl payı kaçıran 63 kişiye de teselli ikramiyesi olarak 60 bin lira ödenecek. Böylece yılbaşı özel çekilişinde 2 milyon 950 bin 269 adet ikramiye dağıtılacak. Toplam ikramiye tutarı da 348 milyon 180 bin lirayı bulacak” şeklinde konuştu.

SAHTE BİLETLERE DİKKAT

Korsan biletlere karşı vatandaşlara uyarılarda bulunan Başkan Sayar, “Biletlerini temin edecek olan vatandaşlarımız öncelikli olarak yetkili bayilere gitmeleri gerekiyor. Ayrıca biletlerin sahte olmaması için kağıdın dokusunda, yuvarlak içerisinde Milli Piyango amblemli fligran bulunuyor ve gün ışığına tutulduğunda görülüyor. Biletin üzerinde bulunan seri numaraları kabartma halinde olduğu için vatandaşlarımız bu kabartmayı hissetmeliler, bu tür ayrıntılara dikkat edilmesi gerekiyor” diye konuştu.

İKRAMİYEDE SON 10 YILDA BÜYÜK ARTIŞ

Verilerine göre, bu yıl 60 milyon lira olarak belirlenen büyük ikramiye, son 10 yılda büyük artış gösterdiğini aktaran Başkan Sayar, “Büyük ikramiye, 2007 ve 2008 yıllarında 25 milyon lira olmuştu. Bu rakam 2009’da 30 milyon lira, 2010’da 35 milyon lira, 2011’de 40 milyon lira, 2012’de 45 milyon lira, 2013 ve 2014’te ise 50 milyon lira olarak belirlenmişti. Geçen yıl ise büyük ikramiye olarak 55 milyon lira verilmişti. Bayilerimizde post cihazları da mevcuttur dileyen biletlerini bu şekilde temin edebilir. Şunuda belirtmeliyim ki Antalya şanslı iller arasında yer alıyor, özellikle geçmiş yıllarda Muratpaşa ilçesinin şanslılığı uzun süre basında yer almıştı” dedi. Yılbaşıyla ilgili iyi dileklerini paylaşan Başkan Sayar, Yeni yılın herkese sağlık ve mutluluk getirmesini temenni etti.Bu haber 28.11.2016 16:59:50 tarihinde eklenmiştir. Toplam okunma sayısı :


İlgili Etiketler

Antalya
Milli Piyango
Sağlık


Okuyucu YorumlarıHaber Gezintisi

 • İlkokul müdüründen aile hekimine şiddet

 • THK Başkanı Atılgan, yolsuzluk iddiasına ilişkin basın toplantısı düzenledi

 • Tanju Çolak dolar bozdurmak için kuyruğa girdi

 • Trabzonspor taraftar şoku yaşıyor

 • Akhisar Belediyespor’da Osmanlıspor alarmı

 • Eyüp Arın: Takımı bu duruma oyuncular getirdi çıkartacak olan da onlar

 • Fırtına hız kesmiyor

 • Göztepe’de Okan Buruk hedeflerini anlattı

 • Aladağ'da 12 kişiye mezar olan yurdun müdürü herkesi suçladı,

 • Ünlü sanatçı yeniden ameliyat oldu

 • Japonlar artık flört etmiyor, arkadaşlarıyla evleniyorlar

 • ‘Saat 01:55’ adlı tiyatro oyunu seyircisiyle buluştu

 • Işınla bizi Scotty!

 • Keremcem’den otizmli çocuklara destek

 • Türk takımlarının Avrupa’daki kötü sonuçları

 • Galatasaray’da bir af bir ayrılık

 • AÖF sınav sonuçları açıklandı: Yüz binler bu haberi bekliyordu

 • TEM Otoyolu’nda TIR dehşeti